
| Parameter | Value |
|---|---|
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Operating Supply Voltage | 12 V |
| Number of Cells | 1 |
| Output Current | 500 mA |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
| Battery Type | Multi-Chemistry |
| Function | Charge Management |
| Output Voltage | 4.1 V |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
